Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Autystycznych "ZACISZE"

"Jak uczyć dzieci z autyzmem czytania umysłu", P. Howlin, S. Baron-Cohen, J. Hadwin

Jak uczyć dzieci z autyzmem czytania umysłu

Tytuł:      Jak uczyć dzieci z autyzmem czytania umysłu
Autor:     P. Howlin S. Baron-Cohen J. Hadwin
Cena:      45.00 zł
Format:   165 x 235
Oprawa:  Miękka
Objętość: 300 str.
Wydawca:Wydawnictwo Jak
ISBN:       ISBN 978-83-929749-4-9

Książka wydana w lutym tego roku (2011) przez wydawnictwo Jak przy współpracy z KTA o/Kraków. Polecam wszystkim, którzy na co dzień pracują z osobami z autyzmem (rodzicom, pedagogom, terapeutom, logopedom) - książka, o tym jak nauczyć autystów odczytywania intencji i emocji innych osób, wzbogacona o materiał do ćwiczeń i konkretne wskazówki.

Program proponuje zadania dotyczące trzech obszarów funkcjonowania:

1. Emocji – zawiera zadania umożliwiające rozumienie emocji innych ludzi: rozpoznawanie ekspresji twarzy w oparciu o schematyczne rysunki i fotografie, identyfikowanie podstawowych emocji mających swoje źródło w sytuacji, pragnieniach i przekonaniach.

 

2. Stanów wiedzy – proponuje zadania rozwijające proste i złożone percepcyjne przyjmowanie perspektywy innej osoby, pozwalające zrozumieć, iż „obserwacja jest podstawą wiedzy”, uczące przewidywania zachowania człowieka na podstawie jego prawdziwych i fałszywych przekonań.

3. Zabawy w udawanie – prezentuje zadania stymulujące rozwój umiejętności zabawy, wychodzące od aktualnego poziomu funkcjonowania dziecka (np. poziom inteligencji sensomotorycznej), a zmierzające do zabawy w udawanie.

Książka dostępna na stronie wydawnictwa Jak: LINK