wkręć się w autyzm

Chciielibyśmy Was zainteresować poniższą inicjatywą, która w tym roku w Krakowie przybierze duży rozmach, w porównaniu z latami poprzednimi. Dodatkowe materiały prasowe i plakat, materiały które są już na ukończeniu, zamieścimy jutro.

W 2008 roku, ONZ ogłosiło 2 kwietnia Światowym Dniem Wiedzy o Autyzmie. Wybrano ten dzień, aby podkreślić konieczność pomocy poprawy jakości życia dzieci i osób dorosłych z autyzmem, tak, aby mogli prowadzić pełnowartościowe życie. Od tego czasu organizacje zajmujące się autyzmem na całym świecie współpracują w szerzeniu wiedzy o autyzmie. Jedną z takich inicjatyw jest ZAŚWIEĆ SIĘ NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU.

W Krakowie Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu współorganizują:
• Fundacja Wspólnota Nadziei - www.farma.org.pl
• Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Autyzmem „Zacisze” - http://www.zaciszeautyzmu.pl
• Effatha Sp. z o.o. Ośrodek dla Osób z Autyzmem - http://www.autyzm.krakow.pl
• Kraków Miastem Rowerów - http://kmr.org.pl
• Krajowe Towarzystwo Autyzmu o/Kraków - http://www.kta.krakow.pl
• Centrum Autyzmu - http://www.centrum-autyzmu.pl/
• Fundacja Promitis - http://www.centrum-terapii.pl
• Przystanek Przedszkolak http://www.przystanek-przedszkolak.pl

Jak w zeszłych latach i w tym roku odbędzie się happening "W chmury dla autyzmu" organizowany przez krakowskie organizacje i ośrodki zajmujące się osobami z autyzmem. 2 kwietnia o godz. 11:15 spotykamy się przy Placu Jana Nowaka Jeziorańskiego skąd będziemy dla autyzmu wypuszczać do nieba setki niebieskich balonów. Bądźcie z nami! Oczywiście nie zapomnijcie ubrać się na niebiesko:)
linki do event na FB    https://www.facebook.com/events/975886322423159/


Drugie wydarzenie na które Was zapraszamy 2 kwietnia 2015 to "wkręć się w autyzm"
Warunek uczestniczenia w akcji jest prosty: rower+niebieski ubiór lub niebieski akcent.
- godz. 18:00 przyjeżdżacie na Rynek Główny w Krakowie pod pomnik Adasia, a wszystko to by razem z nami ruszyć w niezapomnianą przejażdżkę rowerową po Krakowie ( Rynek Główny- Kładka Bernatka- Tauron Arena Kraków). A pod Areną dopiero będzie się działo.
linki do event na FB https://www.facebook.com/events/640854492712483/

Zachęcamy także do społeczności Wkręć się w autyzm
Wkręć się w Autyzm to nazwa akcji organizowanej z okazji 2 kwietnia- Światowego Dnia Wiedzy Na Temat Autyzmu w Krakowie. Nie da się ukryć, że jest to też społeczność, którą tworzą pozytywni ludzie pełni pomysłów, bezinteresowności, zaangażowania i entuzjazmu. Są to osoby dla których autyzm i poszerzanie świadomości na jego temat jest nieodłącznym elementem, życia. To zbiorowość rodziców, przyjaciół, specjalistów i ciekawskich, którym ASD towarzyszy na co dzień i od święta.
To wynik współpracy krakowskich organizacji i ośrodków zajmujących się autyzmem. Jesteśmy dumni z faktu że grupę ta współtworzymy.
Link do społeczności https://www.facebook.com/pages/Wkr%C4%99%C4%87-si%C4%99-w-Autyzm/870595473002445?fref=nf

Zyskujemy coraz większe poparcie dla krakowskiej akcji. Myślę że nie powinno tam zabraknąć nikogo, szczególnie osób z mediów, do czego serdecznie zachęcam