Huśtawka

hustawkaHUŚTAWKA      Agnieszka Sujata

Wydawca: Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu
Data wydania: 2011
Miejsce wydania: Sandomierz

Huśtawka to świetna książka o 10 latach życia spisanego na http://agnieszek.blog.pl. Życia z leczeniem i terapią Justynki - córki autorki. Niepowtarzalność tej książki stanowi fakt, że historia ta toczyła się tuż obok nas, w Krakowie. Jest w 100% realna i rzeczywista. Dla nas rodziców dzieci z autyzmem niesłychane ważne jest że mamy tu oto z sąsiedztwa historię, która ma dobre zakończenie, chodź codzienność tych 10 lat pokazana jest bez znieczulenia. Każdy z nas rodziców chce w swoich życiowych historiach zmagania się z terapią i leczeniem dziecka być bliżej szczęśliwego końca.  Ta książka da Wam na pewno potrzebną siłę do walki z autyzmem. A historia zaczyna się tak:  historia zaczyna się tak:

Dlaczego huśtawka? Po trosze dlatego, że to nieprzemijająca, ukochana przyjemność i rozrywka Małej. Na lotach aż pod samo niebo spędzaliśmy i nadal spędzamy niezliczone kwadranse a czasem i godziny. Zwykła zdawałoby się czynność, jest dla niej autentycznym źródłem szczęścia i pewnego rodzaju wyzwolenia. „Jestem wtedy wolna jak ptaki!” oraz „z góry wszystko wygląda inaczej!” – niech jej słowa wystarczą za cały komentarz :).
Ale – „huśtawka” również dla tego, bo życie z osobą (dzieckiem) autystyczną to bezkresna amplituda przeżyć. Niekończące się doświadczanie emocji ze skrajnie odległych rejonów, ciągła labilność doznań. Od Bezsilności Rozpaczy, Depresji i Gniewu po Radość, Nadzieję i Mobilizację Nowych Sił. W jednej chwili wydaje ci się, ze już nic, ściana, mur i ani kroku dalej, by chwilę (dzień, miesiąc, pięć lat) później frunąć do góry niesiony szczęściem wyczekanej poprawy. W górę i w dół, w górę i w dół. Jak na huśtawce.
Taka właśnie nie-całkiem-zwykła codzienność stała się moim udziałem i o niej chciałam wam opowiedzieć...

Huśtawka jest już do kupienia na Allegro. Wszystkich którzy życzą sobie spersonalizowanej dedykacji mogą ja otrzymać od autorki. Do kupienia także na stronach wydawnictwa http://www.wds.pl/index.php?c=3&l=1&proId=1834